Kde nakupovat dětské oblečení ve velkém

 

Balíky z velkoobchodu

Jedna z nejlevnějších variant, jak ošatit své děti, je nakoupit si velké balíky second hand oblečení určeného pro velkoobchody, příp. nakoupit si od někoho, kdo takové balíky přeprodává. Často vyjde levněji koupit plný pytel pyžam a rozdělit se s kamarádkami, než nakoupit dvě nová pyžama.CIMG2766

Kde se second hand oblečení bere? Jedná se o použité oblečení, které se posbíralo na charitu v některé bohatší západní zemi, nejčastěji Anglii, ale také Německu, Rakousku a dalších zemích. Ale žádný strach – nejedná se o oblečení, které by bylo charitě ukradeno.

Charita nemá vůbec v úmyslu dávat chudým lidem oblečení – takže nemusíte mít obavy, že ta péřovka z druhé ruky, byla původně určena chudému chlapci ze subsaharské Afriky. Věc se má tak, že charita oblečení zpracovává, tzn. sbírá, třídí podle kvality, balí, lisuje a prodává, a samotnou charitu (nebo rozkrádání, kdo ví) už provozuje z takto utržených peněz.

Kvalita second hand oblečení

Použité oblečení se dělí na různou kvalitu. O přesný popis kvality je potřeba se informovat u konkrétního prodejce. Většinou se zboží rozděluje následovně:

Outlet – jedná se o nové oblečení

Cream – nošené oblečení, moderní, čisté, bez žmolků, někdy s visačkami

1. jakost – nošené oblečení, módní, mohou se objevit menší vady jako odřené zipy žmolky, odstranitelné flíčky atp.

2. jakost – nošené oblečení, vady ve větším množství, dírky, flíčky

3. jakost – oblečení vyloženě na donošení – bez zipů, knoflíků atd.

Samostatnou kapitolou jsou školní mikiny a uniformy – pozor na ně – vždy se u prodejce informujte, zda balíky obsahují i tyto kusy; jedná se o podřadné zboží, které lze sehnat i zdarma za poštovné.

Lisované balíky oblečení

Úplně nejlépe, co se týče poměru cena/výkon, vychází balení, kterému se říká „lis“. Lis proto, že se jedná o lisované oblečení.

Protože v balíku bývají namíchány různé velikosti, pro tuto variantu se vyplatí dohodnout se s jinými maminkami v okolí a o oblečení (a náklady) se podělit.

 

Kde se dají lisované balíky z Anglie a Německa sehnat?

Vyzkoušen byl prozatím tento lis.

1 Response

  1. September 14, 2014

    […] tom kde a jak nakupovat jsme napsali na sdetma.cz […]

Leave a Reply