Kempování v ovocném sadu Mšeno

Kdy jsme tam byli na dovolené? Jaro 2019

Věk dětí? 2,5 a 4 a 6 let

Typ dovolené: Rodinná dovolená ve stanu v sadu bez zázemí běžného kempu

Kraj: Středočeský kraj

Milujete kempování, ale do přeplněných kempů se vám s dětmi nechce? Ani ne hodinu od Prahy jsme si vyzkoušeli s dětmi stanovat v ovocném sadu u lázeňského městečka Mšeno. Zajet sem můžete i vy – stačí si zarezervovat místo v ovocném sadu přes stránky bezkempu.cz a zaplatit drobný poplatek. Pro přesnou polohu sadu rezervujte přes bezkempu.cz.

See full screen

Stanování v ovocném sadu
Stanování s dětmi…

Toaleta, ohniště i místní produkty

V sadu je k dispozici kromě prostoru pro stanování i suchá toaleta a také ohniště. Sad je možné si zarezervovat dokonce celý – to pro všechny, kteří se z nějakého důvodu nechtějí s nikým dalším družit. U paní majitelky je možno zakoupit místní produkty v podobě marmelád a moštů.

Ohniště
Toaleta

Koupání za rohem

Ve Mšenu se nachází známé koupaliště. Pokud stanujete v sadu, kde není koupelna, můžete se v sezóně umyt po výletě ve sprchách na koupališti (pozor, otevřeno jen v sezóně!), užít si večerní plavání.

Koupaliště Mšeno funguje v letní sezóně

Mšeno – známé město

Mšeno není žádný zapadákov. Ve městečku se nachází několik obchůdků, kaváren, restaurací a dokonce řeznictví s prodejem kvalitních špekáčků. Vyhlášený je i mšenský chléb. U koupaliště pod skalou je vybudováno dětské hřiště.

Dětské hřiště Mšeno

Vlakem, autem i autobusem

Do Mšena se dá dojet vlakem i autobusem z Mělníka. Pokud jedete v sezóně, zkontrolujte si, zda náhodou není vypraven primy vlak. Autem se může do sadu sjet v případě suchého počasí.

Kam na výlet

Mšeno leží na hranicích CHKO Kokořínsko – přímo z městečka vedou turistické trasy na známá místa v pískovcových skalách – na Pokličky, Skalní bludiště nebo na hrady a vyhlídky.

Kokořínsko – Pokličky
Výlet s dětmi do skal…

Příspěvek nebyl nijak sponzorován – v sadu jsme byli za vlastní 😉 Ostatní naše tipy na místa, která jsme navštívili, naleznete na mapě, kam svůj tip můžete přidat i vy. Přidat se můžete i do skupiny o výletech a dovolených nebo sledujte náš blog.

See full screen