Biofarma Dolejší Mlýn – Kamberk

Kdy jsme tam byli na dovolené? Zima 2018

Věk dětí? 1,5 a 3 a 5 let

Typ dovolené: Zimní rodinná dovolená v apartmánu na farmě

Kde se ubytování nachází? Ve Středočeském kraji , okrese Benešov na břehu řeky Blanice.

 

Zvířátka, koupání v potoce, klouzačka přímo z apartmánu, dětský koutek, hřiště, a hlavně milí lidé. To vše vás čeká, pokud na dovolenou zamíříte na biofarmu Dolejší Mlýn u Kamberka. Můžete je sledovat i na Facebooku nebo se k nim objednat přes Booking.

Rodinná dovolená na farmě

Ubytování se nachází ve zrekonstruovaných hospodářských budovách bývalého mlýnu. K dispozici je kuchyňský kout, koupelna, vanička, dětská židlička i nočník – prostě vše, co s dětmi potřebujete. V našem apartmánu se dalo vařit na jedno ploténkovém indukčním vařiči, což je dle našich zkušeností plně dostačující pro dovolenkové vyvařování (nečekejte plně vybavenou obří kuchyň).

Rodinný apartmán má klouzačku

Celkem jsou k pronájmu nabízeny dva apartmány. K apartmánu s malým balkónkem vedou delší schody, k ubytování s dětmi je proto vhodnější apartmán rodinný. Z něj kromě po schodech můžete doslova vyjet po klouzačce. K pobytu si můžete přikoupit snídaně. Farma je menší, a je zaměřená spíše na chov masa, takže nečekejte bioprodukty horem dolem. Výběr je nicméně bohatý a o domácí vajíčka určitě nepřijdete!

V létě funguje i osvěžovna s velikým dětským koutkem. Ten můžete využívat i v zimě a za nepěkného počasí se určitě hodí!

Co všechno vás při pobytu čeká?

Po příjezdu k objektu vás čeká malá stezka odvahy – musíte přejít můstek přes říčku. Hned za vodou se mohou děti vyřádit na hřišti s klouzačkou, houpačkou a kopou odrážedel, kol a traktorů. V létě je možné koupání v tůňce a lenošení na břehu.

A co zvířátka?

Na farmě chovají mnoho zvířat. Obzvlášť městské děti zde mohou konečně přijít do styku s domácími zvířátky; se slepicemi, králíky, kočkami, ovcemi, husami, kozami a oslíky. Zvířata se po areálu pohybují často volně a máte je doslova na dosah ruky! Oslíky jsme krmili tvrdým pečivem a kočky na nás už ráno čekaly u dveří.

Celkový dojem z ubytování?

Na farmě vládne klid a pohoda. Majitelé jsou velmi milí, sami mají čtyři děti a jsou na návštěvníky s dětmi připraveni. Za celou dobu pobytu jsme nezažili žádné kyselé ksichty, což je na dovolenou v Česku trochu rarita. Pokud chcete strávit dovolenou v milém prostředí, neváhejte. Příroda už na vás čeká!

Rezervujte si pobyt na Biofarmě Dolejší mlýn


Pokud nechcete, aby vám unikly další naše tipy, sledujte nás na Facebooku!