Chatky Štaindlův kopec

Kdy jsme tam byli na dovolené? Léto 2020

Věk dětí? 4 a 5,5 a 8 let

Typ dovolené: Rodinná dovolená v chatičkách

Chatka na Třeboňsku

Chatka na Třeboňsku

Nedaleko hranic s Rakouskem se nachází areál Štaindlův kopec. Místo, kde si můžete dát s dětmi limonádu při svých výletech, ale také se zde ubytovat v malých netradičních chatkách. V areálu se nachází stánek, dráha pro kola, malá dětská lanovka, kuželky a další lesní atrakce. Za plotem areálu jsou výběhy pro zvářata.

Zvířata za ohradou

Zvířata za ohradou

Na celou obrazovku

My jsme se sem vydali přes stránky bezkempu. Chtěli jsme dětem ukázat alternativu k penzionům a hotelům. A povedlo se! Děti byly nadšené. Sice nám dost pršelo, ale dětem to nevadilo, válely se v blátě, v noci spaly v provlhlých spacácích a vypadaly šťastně.

Vybavení chatek

Vybavení chatek

Lanovka

Lanovka

Rána v přírodě jsou prostě krásná

Ráno jsme si vždy na plynovém vařiči uvařili čaj, kafe, a vychutnávali jsme si ticho a klid.

Snídaňová idylka

Snídaňová idylka

Sprcha je dostupná a udělají vám i kafčo!

Pokud sem pojedete, nemusíte se bát, že budete odkázáni tak úplně na dešťovou vodu. V areálu jsou sprchy. Pitnou vodu si ale musíte dovézt, ale je tu bufet, tak žízní neumřete. K dovádění vašich dětí na lanovce vám obsluha bufetu připraví kafíčko, a život bude krásný!

Kuželky v areálu

Kuželky v areálu

Dráha pro kola

Dráha pro kola

Klidné místo pro pobyt v přírodě

My dospělí jsme nejvíce ocenili klid a rozlohu areálu – nemuseli jsme se tísnit s dalšími stovkami stanů v kempu. Děti se vyběhaly, vyřádily, a možná i pochopily, že dovolená má různé alternativy.

Byli jste na nějaké pěkné dovolené, kterou byste rádi sdíleli s ostatními? Přidejte ji do naší skupiny o dovolených a výletech s dětmi, skupiny Česko s dětmi nebo rovnou do mapky:

Na celou obrazovku