Děpoltovice – Jízdárna Pegas

Kdy jsme tam byli na dovolené? Léto 2018

Věk dětí? 2 a 3,5 a 6 let

Typ dovolené: Letní rodinná dovolená v apartmánu na farmě s koňmi

Ubytování s koňmi

Ubytování s koňmi

Kousek od Karlových Varů, v podhůří Krušných hor, je možné se ubytovat v koňské jízdárně v Děpoltovicích – jízdárna Pegas. Dávám sem odkaz na Facebook, protože odkaz přímo na Pegas mi během psaní článku nefunoval – jsou ale i na bookingu. My jsme zde strávili týdenní dovolenou se třemi dětmi.

See full screen

Jak vypadá ubytování

Bydleli jsme v apartmánu s koupelnou a s kuchyní. Nábytek nebyl z loňské kolekce, ale nám úplně vyhovoval. Trochu jsme se báli palandy, že z ní naše tři děti budou skákat (a skákaly…), ale nakonec jsme byli celou dobu venku. Hostům je k dispozici venkovní sezení (a ležení), bazén a dětské hřiště. Hodně jsme jezdili po výletech, a večer byly naše děti vždy rády, že si zablbly přímo u penzionu.

Část areálu má údajně jiného majitele a není zrekonstruovaná. Nám tento fakt nevadil. Ukázaly jsme dětem, jak může dopadnout majetek, byl-li součástí státních družstev a nikdo se o něj dále nezajímal, v kontrastu s tím, co je schopen vybudovat soukromý valstník.

Státní majetek...

Státní statek… zde není ubytování

Jízdárna Pegas - zde vás ubytují...

Jízdárna Pegas – zde vás ubytují… ufff – vypadá to líp, co?

Nezrekonstruovaná část areálu - nebojte, nepatří k penzionu!

Nezrekonstruovaná část areálu – nebojte, nepatří k penzionu!

Snídaně

Snídaně se podávají v bývalém zámeckém sklepení, což samo o sobě je velice zajímavý prostor. Na výběr je klasicky pečivo, marmelády, máslo, sýry, salámy, nějaká ta zelenina, domácí buchty a bublaniny. Dokonce nám často paní majitelka nasmažila ještě palačinky. Nemohli jsme si stěžovat.

Výlety po okolí

Co se bezprostředního okolí týče, v Děpoltovicích je opravdu krásné dětské hřiště s mnoha moderními prvky pro různé věkové kategorie. Pohodlně (i s malými dětmi) je dochozí rybník s písčitou pláží a bufetem. Vlez do vody je opravdu pozvolný, což jsme jako rodiče tří neplavců velice ocenili.

Dětské hřiště v obci Děpoltovice

Dětské hřiště v obci Děpoltovice

Koupací rybník s písčitou pláží

Koupací rybník s písčitou pláží

Také jsme obdivovali koně. Protože tohle místo patří koním. My nejsme žádní profesionální koňaři, ale znáte to; děti zvářátka prostě milují. Navíc kromě koní zde natrefíte i na ovce a na krávy.

Pěší výlety do bezprostředního okolí jsme nedělali. Popojížděli jsme do Krušných hor a Karlových Varů.

Recenze nejsou 100 % – přesto jeďte!

Trochu mě vyděsily ne úplně 100 % recenze na bookingu… Nicméně nebojte se – lidé si tam stěžují na nezpevněnou cestu, zápach koní, starší nábytek a neupravené okolní pozemky. Pokud chcete jet na farmu s koňmi, vydejte se sem!

Bazének u penzionu

Bazének u penzionu

Hřiště přímo u penzionu!

Hřiště přímo u penzionu!

A pokud nechcete přijít o další tipy na výlety, přidejte se do naší skupiny na Facebooku, nebo sledujte náš blog o životě se třemi dětmi!