Slunce Žandov – kemp

Kdy jsme tam byli na dovolené? Léto 2017

Věk dětí? 4,5 a 2,5 a 1

Typ dovolené: Rodinná dovolená v kempu v ČR

Rekreační areál Slunce Žandov je kemp s chatkami, místem na stany a společnými sprchami, sociálním zařízením a kuchyňkou. Tento kemp nemá na internetu příliš pozitivní hodnocení; pokud se ale do recenzí začtete, zjistíte, že je to především kvůli tomu, že někdo nedostal dvě piva dostatečně rychle po sobě.

Areál je ideálním místem pro nenáročnou rodinnou dovolenou. My jsme neočekávali luxusní apartmány se snídaní, proto jsme s úrovní kempu byli spokojeni. Nábytek v chatkách je starší, nicméně my jsme byli rádi, že jsme se nemuseli bát, že zničíme luxusní vázu za pět tisíc. Sociální zařízení je nové a v kempu se stále buduje, což je jistá známka toho, že se majitel o objekt stará.

V kempu je malé občerstvení. Ti, co si chtějí uvařit, mají možnost ve společné kuchyňce. Lednice jsou k dispozici na chatkách (aktuální vybavenost kempu si můžete zjistit na stránkách).

Kam na jídlo nebo na nákup?

Dochozí je pizzerie v Žandově na náměstí, stejně jako pekárna a samoobsluha tamtéž.

Je kemp s koupalištěm?

Součástí areálu je koupaliště. Místní voda je železitá, proto je koupaliště zbarveno do ruda a ve vodě se tvoří sraženiny. Nebojte se jich, jedná se o přirozenou reakci vody daného složení.

Pár tipů na výlet v okolí kempu Žandov

1,5 km se nachází centrum Žandova. Zde je pěkné malé dětské hřiště.

13 km od kempu se tyčí geologická přírodní památka Panská skála u Kamenického Šenova. Jedná se o skalní útvar – pěti a šestiboké sloupce čediče.

10 km od Žandova leží na řece Ploučnici městečko Benešov nad Ploučnicí. Dá se sem dojet vlakem a vyšplhat na místní rozhlednu.

20 km od kempu se nachází Peklo. Tato národní přírodní památka je s kočárkem sjízdná pouze tehdy, jste-li ochotni kočárek nést.

V blízkosti se nachází také Naučná stezka Okolím Karlovských rybníků za poznáním. Jedná se o příjemnou procházku kolem vody.

Pro koho je dovolená v kempu Žandov vhodná?

Pokud chcete dětem ukázat nenáročný způsob dovolené, je kemp Žandov fajn destinace. Děti mohou být celý den venku, mohou využít místní koupaliště, na procházkách v blízkém lese si natrhají maliny a odpočinou si od běžného neprázdninového shonu. Pro ty, co si rádi naplánují výlet po okolí, a nechtějí trávit týden na jednom místě baveni od rána do večera animátorem, je kemp určitě pěkná volba.

Kemp není ovšem vhodný pro nikoho, kdo má rád vše nově zařízené a dokonalé.

Rezervujte si pobyt v Autokempu Slunce Žandov