Autokemp Aljaška – Stará Oleška

Kdy jsme tam byli na dovolené? Léto 2018

Věk dětí? 2 a 3,5 a 6 let

Typ dovolené: Letní rodinná dovolená v kempu ve starší chatce pro nenáročné rodiny

Kraj: Ústecký kraj

11 km východně od Děčína se v CHKO Labské pískovce nachází Autokemp Aljaška. Ubytování je spíše pro méně náročné hosty, i když umývárny jsou zrekonstruované. Opravdu nečekejte wellness a dopolední program s hlídáním dětí.

See full screen

Pláž u kempu Aljaška
Pláž u kempu Aljaška

Pokud se ale v pěkných hotelech trochu děsíte, co děti zničí (a za kolik), pokud k zabavení nepotřebujete tlupu animátorů, a snesete i nižší standard, popřemýšlejte i o tomto kempu. Možná budete překvapeni, jak se takové obyčejné chatky dětem budou líbit.

Jak vypadá ubytování

Ubytováni jsme byli ve starší chatce s terasou. K dispozici jsme měli také ledničku. Záchody i koupelna byly společné, nicméně vždy čisté. V kempu je i malá kuchyňka pro přípravu a ohřátí jídel. Voda je pitná, nicméně poměrně železitá, a slabším povahám nemusí vonět.

Chatky v autokempu Aljaška - Stará Oleška
Chatky v autokempu Aljaška – Stará Oleška
Hřiště v kempu Aljaška
Hřiště v kempu Aljaška

Jak se tam dostat

Vlaková zastávka Veselé pod Rabštejnem je od kempu vzdálená něco přes kilometr, přímo do Staré Olešky zajíždí autobus z Děčína, resp. z Jetřichovic.

Koupání

Hned vedle kempu se rozprostírá Olešský rybník. Vstup do něj je pozvolný, pláž kamínková. Dá se plavat dál nebo se bahnit u kraje. Na rybníku bydlí také labutě a jiné vodní ptactvo, o zábavu pro menší děti je tudíž postaráno i v méně teplých dnech.

Olešský rybník
Olešský rybník
Olešský rybník
Olešský rybník
Olešský rybník
Olešský rybník

Kam na výlet

Na výlet se dá vyrazit do České Kamenice, odkud vedou trasy na skalní vyhlídky. V Kamenickém Šenově se zase nachází známá Panská skála – čedičový útvar z pěti a šestibokých sloupců. Severně od kempu se rozprostírá NP České Švýcarsko a jeho přírodní krásy – autobus jezdí do Jetřichovic, kde začínají značené turistické trasy.

Zábava v kempu pro děti

Absolutním hitem tohoto kempu byl pískový bagr. Certifikovaný pískový bagr. Byla o něj občas trochu bitva, ale dostali jsme se na něj.

Bagr na písek - kemp Aljaška
Bagr na písek – kemp Aljaška
Bagr na písek - kemp Aljaška
Bagr na písek – kemp Aljaška
Bagr na písek - kemp Aljaška

A co na to děti

Naše děti podobné dovolené milují; nepotřebují mít pořád nějaké extra buřty a kilometrové zábavní parky. Jestli je chatka třicet nebo pět let stará je jim srdečně jedno.

Retro hřiště nedaleko kempu - děti byly nadšené...
Retro hřiště nedaleko kempu – děti byly nadšené…

Dejte nám také svůj tip!

Jezdíte také za podobným ubytováním? Dejte vědět na stránkách našeho blogu, ve skupině o výletech, nebo rovnou do veřejné verze mapky s místy doporučenými pro dovolenou s dětmi:

See full screen

Těšíme se na vaše tipy!